ZIMNÍ PŘÍPRAVA

VÝSLEDKY NAŠICH TÝMŮ - ZIMNÍ PŘÍPRAVA 2024


A TÝM:

TJ Jiskra Litomyšl - Sloupnice 5 : 1

Sestava: Jílek – Škeřík, Hašek, Šafránek, Jiskra – Paclík, Sršeň, Urban, Bačík – Folta, Bálský (Kačer, Malý, L. Severa)

Góly: Folta 2, Urban, Paclík, vlastní

Trenér František Dvořák: Žamberk nás příliš neprověřil, protože jeho hra byla spíše na náhodu. Nicméně pro naše hráče se jednalo o dobrý herní trénink. Vážím si na svých svěřencích nasazení po celou dobu utkání, ve kterém mohlo padnout branek mnohem více a jenom díky výbornému hostujícímu brankáři se tak nestalo.


TJ Jiskra Litomyšl - Sloupnice 9 : 0

Sestava: Jílek - Severa M. - Hašek - Jireček - Tomšů - Sršeň - Folta - Urban - Jiskra - Bačík - Bálský (Malý)

Góly: Urban 2, Folta, Jílek, Severa M., Malý, Hašek, Sršeň, Tomšů

Trenér František Dvořák:  Zápas proti slabšímu soupeři, který nás absolutně nedonutil jít do vyšších obrátek, což je velká škoda. Možná i proto nás naše bohorovnost vedla někdy ke kostrbatosti hry, především v přechodové části. Byl to takový trénink na čerstvém vzduchu, za účasti sluníčka. To byl ten největší bonus tohoto zápasu.


TJ Jiskra Litomyšl - Vysoké Mýto B 3 : 0

Sestava: Jílek - Škeřík - Tomšů - Hašek - Jireček - Šafránek - Kundera - Sršeň - Jiskra - Urban - Severa L. (Paclík, Malý, Bačík, Bálský)

Góly: Urban 2, Bálský

Trenér František Dvořák:  Přijel mnohem kvalitnější tým, než ty předešlé. Hra měla od začátku tempo a pohledné kombinace na obou stranách. Náš tým byl v koncovce úspěšnější a dvěma góly Urbana uzavřel účet první poloviny zápasu. Ještě je třeba zmínit dalekonosnou pumelici Tomšů, která se zastavila až na břevně. Druhý poločas, hlavně závěr zápasu, kdy postupně ubývající kondice byla příčinou natažení hry na větší plochu, čímž jsme se dostávali do samostatných nájezdů, které jsme bohužel řešili velice špatně. Jinak bych hodnotil naše vystoupení jako úspěšné, což neznamená, že není na čem pracovat. Je třeba zmínit důležitost Tomáše Jílka v naší brance, není to jen brankářská kvalita, ale především je skutečným jedenáctým hráčem, což je pro tým velký bonus. Hodnocení, jako týmu: obranná činnost vedená Martinem Haškem byla kvalitní, záložní řada určovala ráz útočné hry, v ní byl náš tým jednoznačně lepší. Dobrá příprava.


TJ Jiskra Litomyšl - Zámrsk 5 : 2

Sestava:  Jílek - Škeřík - Hašek - Tomšů - Jireček - Paclík - Urban - Kundera - Folta - Severa L. - Malý (Jiskra, Bálský, Šmíd)

Góly: Severa L. 2, Folta, Kundera, Šmíd

Trenér František Dvořák:  Trvalo nám zhruba 20 minut, než jsme srovnali myšlenky a hra začala fungovat. Do té doby to bylo zbytečně uspěchané, což bylo příčinou občasných ztrát, především přechodem do útočné fáze. Když hra nabrala potřebné obrátky, byla naše převaha v útočné kombinaci a zakončení markantní, včetně, až na výjimky, proměňování vytvořených bankovních příležitostí. Až získáme více klidu na našich kopačkách, jistě bude hra pohlednější. Obrana, v čele s gólmanem, fungovala až na hrubajznu v závěru velice spolehlivě. Záloha plus hrot se mohla opřít o technickou kvalitu a útočný duch. Dobrá příprava před jarním výkopem.


DOROST:

Sobota 9. 3. 2024  

TJ Jiskra Litomyšl - FC Hlinsko 1 : 1 / 1 : 1 /

Sestava:

Klička

Holec Jan /46. Holec Jakub/, Grus , Bálský , Huška /46. Kovář/

Klusoň /Čermák Dan/, Šalda /46. Perypelytsia/, Šmíd /46. Tobek Jan/, Halamka /46. Macek/

Faltys /65. Šmíd/, Čermák Šimon /70. Klusoň/

Branka: Šmíd

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:  Pro oba týmy generálka na mistrovskou sezónu a tak se bylo na co dívat z obou stran . Úroveň zápasu byla velmi slušná, nasazení z obou stran, důrazná hra od obou mužstev ale férová. Šance z obou stran a hrálo se do poslední minuty. V domácí brance žák Klička, při indispozici Kiktěnka ho dobře zastoupil. V druhém poločase nastoupili v domácím dresu další dva žáci a rozhodně nezklamali .

Sobota 2. 3. 2024 

TJ Jiskra Litomyšl - SK Holice 5 - 1 / 3 - 0 /

Sestava:

Kiktěnko /46. Klička/

Tobek /46. Holec Jakub/, Grus , Bálský /46. Tobek/, Huška /46. Kovář/

Macek , Šmíd /46. Perepelytsia/, Šalda , Halamka /46. Loskot/

Čermák Šimon , Ondrůšek /46. Tmej/

Branky: Halamka 2, Šalda, Tmej, Bálský

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:  Pátou přípravu jsme sehráli opět proti celku Holic . V sestavě se objevili čtyři starší žáci , konečný ročník , kteří nepůsobili svým výkonem vůbec špatně a ukázali, že mohou být od nového ročníku dobrou náhradou za končící hráče dorostu.

Poslední přípravu před mistrovskou sezónou sehrajeme v sobotu 9.3. proti dorostencům Hlinska od 13,00.


Sobota 24. 2. 2024 

TJ Jiskra Litomyšl - Tj Jablonné nad Orlicí 6 - 0 / 2 - 0 /

Sestava:

Kiktěnko

Holec, Grus, Šalda, Kovář

Klusoň /60.Faltys, 75. Tmej/, Perepelytsia /60. Halamka/, Macek /46. Šmíd/, Halamka /46. Loskot/

Faltys /46. Bálský /, Tmej /46. Čermák Šimon/

Branky: Bálský 3, Tmej 2, Klusoň

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:   V další přípravě jsme jsme v prvním poločase postavili kromě Honzy Holce mladý tým . V druhém poločase si už zahráli i ti končící hráči . Další přípravu hrajeme v sobotu 2.3. na naši umělce od 13,00 proti týmu Holic .


Sobota 17. 2. 2024

TJ Jiskra Litomyšl - Sokol Dolní Újezd 6 - 1 / 4 - 0 /

Sestava:

Kiktěnko

Huška /70. Macek/, Grus , Vomáčka /70. Bálský/, Kovář /80. Čermák Šimon/

Čermák Dan /46. Klusoň/, Šmíd /46. Perepelytsia/, Macek /46. Šalda/, Loskot /46. Halamka/

Bálský /46. Faltys/, Čermák Šimon, Tmej

Branky: Čermák Šimon 2, Šmíd 2, Faltys, Tmej

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:  Další přátelský zápas v pořadí třetí jsme sehráli proti našim přátelům z Dolního Újezdu. Zápasu přihlížela početná divácká návštěva z táboru obou soupeřů. Utkání nechybělo nasazení, emoce, branky.

Další přípravu sehraje dorost Jiskry v sobotu 24.2. od 14,00 proti tradičnímu soupeři z Jablonného nad Orlicí .


Sobota 10. 2. 2024 

TJ Jiskra Litomyšl - Sokol Moravany 5 - 0 / 1 - 0 /

Sestava:

Kiktěnko

Holec /46. Macek, 70. Klusoň/, Grus , Vomáčka , Huška

Klusoň /46. Čermák Dan/, Šmíd /46. Bálský/, Macek /46. Pepepelytsia/, Loskot /46. Halamka/,

Faltys /30. Tmej/, Gult /46. Čermák Šimon/

Branky: Tmej 2, Bálský 2, Macek

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:  Na druhou přípravu jsme si pozvali opět tradičního soupeře jak v soutěži tak v přípravě, celek Moravan s trenérem Bakešem. První poločas byl vyrovnaný a my jsme se ujali vedení střelou Macka která měla připomínat spíš centr z pravé strany , hezky zapadl do levého rohu hostující branky. V druhém poločase jsme jsme provedli šest změn v sestavě, přidali na důrazu v osobních soubojích a byl z toho zajímavý výsledek.

Třetí přípravu sehrajeme doma na umělce v sobotu 17.2. od 14,00 s Dolním Újezdem .


Sobota 3. 2. 2024

TJ Jiskra Litomyšl - SK Holice 8 - 2 / 6 - 0 /

Sestava:

Kiktěnko

Holec, Grus / 72. Bálský /, Vomáčka / 72. Šmíd /, Huška

Čermák D. / 46. Klusoň /, Šmíd / 46. Šalda, 60. Čermák Š. / Bálský / 46. Perepelytsia /, Loskot / 46. Halamka /

Čermák Š. / 46. Gult /, Tmej / 46. Faltys /

Branky: Čermák Š. - 4, Tmej - 2, Gult - 2

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK: K prvnímu přátelskému zápasu jsme si pozvali našeho tradičního soupeře z Holic. Utkání bylo bohaté na branky hlavně v prvním poločase. V druhém poločase domácí vyměnili 6 hráčů a mezi nimi se objevili dva mladí nováčci, Láďa Perepelytsia ročník 2008 a je to náš odchovanec co se vrací z Vysokého Mýta a druhým je Jáchym Faltus ročník 2007, který přichází z oddílu FK Darkovice. Oba ukázali, že by měli být do budoucna platnými hráči dorostu Litomyšle.