Prosetín / Holetín - Litomyšl 3:1

08.06.2024

(POLOČAS 2:0)

GÓLY: 14' 71' Horák, 45' Vít - 84' Nantl

SESTAVA:
Stanislav Kiktenko - Jan Holec, Viktor Huška, David Šmíd, Vojtěch Kovář - Vladislav Perepelytsia (59' Daniel Čermák), Kryštof Macek, Sebastian Šalda, Marek Halamka (82' Vojtěch Loskot) - Jáchym Faltys (65' Jakub Nantl), Martin Klusoň (72' Jan Tobek)

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:
Předposlední zápas sezóny jsme sehráli na horké půdě v Prosetíně před tradičně slušnou návštěvou, kterou bychom mohli závidět i při zápase mužů a nejenom u nás. Začala nám Smetanka a bohužel oba stopeři, Grus a Vomáčka, patří do týmu gastro a k tomu zraněný Bálský, všichni týmu chyběli, pozitivní naopak byla premiéra Jakuba Nantla, který s námi trénuje zhruba měsíc. Zápas začal pod taktovkou domácích, ve 14 min jsme na naší levé straně propadli v osobních soubojích, hlavně v jejich důrazu, domácí útočník se dostal za naši obranu, centr pod sebe a domácí vedli 1:0. Utkání dále probíhalo pod taktovkou domácích a bohužel ve 44. min, kdy má být míč mimo naše pú, si domácí útočník povodil našeho obránce a jeho zakončení do protipohybu našeho brankaře znamenalo vedení domácího týmu 2:0. Druhý poločas byl už vyrovnaný z obou stran, dokonce bych řekl, že na šance jsme na tom byli lépe, ale fotbal se hraje na góly a ten dali opět domácí, v 71. min vystřelil z 25 m jejich záložník, Kiktenko těžkou střelu jenom vyrazil a pro domácího hráče nebyl problém zakončit, 3:0. V 84. min důsledně sledoval míč již zmíněný Nantl, domácí brankař chyboval a Kuba z těžkého úhlu chladnokrevně zakončil, 3:1. Na závěr bych rád opět poděkoval hráčům od žáků, Honzovi Tobkovi a Kubovi Holcovýmu, že s námi jeli, i když v neděli ráno jedou v 7h na zápas do Třemošnice, Honza hrál 18 minut a s Kubou jsem se domluvil, že jelikož starší žáci jedou na zápas v počtu 11, takže ho nebudu, pokud nebude potřeba, do utkání nasazovat .

Děkuji týmu za příkladný přístup k zápasu, některým hráčům, kteří nastoupili na postech v sestavě, kde za mě nikdy nehráli a nakonec to bylo i pro mě pozitivní, že jsem v přímém přenosu viděl, že někteří hráči můžou v budoucnosti nastupovat i na pozicích, kde bude potřeba. 

Příští sobotu zajíždíme k poslednímu mistrovskému zápasu do Hlinska kde si myslím, že zakončíme úspěšně naší po čtyřech letech v souklubí s našimi přáteli z Dolního Újezdu samostatnou účast v krajském přeboru dorostu, což mohu na rovinu říci, že jsem ani nepočítal, že to tak bude fungovat .