Orlicko - Litomyšl 5:1

11.05.2024

(POLOČAS 3:1)

GÓLY: 8' Žďárský, 15' Langer, 34' Cindr, 52' Horálek, 87' Bartoš - 18' Čermák Š.

SESTAVA:
Jindřich Klička - Jan Holec, Pavel Bálský, Sebastian Šalda, Vojtěch Kovář - Jáchym Faltys (58' Daniel Čermák), Vladislav Perepelytsia (74' Vojtěch Loskot), Martin Klusoň, Marek Halamka - Šimon Čermák, Václav Tmej

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:
Utkání s vedoucím celkem soutěže jsme sehráli na hřišti v Libchavách. Na zápas jsme odjeli bez 5 hráčů základní sestavy, tři odjeli na Majáles do Brna, jeden na derby do Prahy a brankář Kiktenko je po lékařském zákroku na 3 zápasy mimo.

Obrana, konkrétně oba stopeři, hrála v novém složení a v brance nastoupil žák Klička, na lavičce další dva Tobek a Kuba Holec, tímto jim chci poděkovat, že i přesto, že měli všichni tři zápas za žáky odehraný v dopoledním čase, tak ochotně jeli s námi na lavičku, Jindra Klička odchytal celý zápas za žáky a to samé i za dorost, 180 minut, to zaslouží poděkování.

Nezačali jsme dobře, v 8. min jsme prohrávali 1:0 po té, co jsme nezachytili rychlý brejk domácích z naší levé strany. V 15. min jsme inkasovali podruhé po rohovém kopu, hlavička a dorážka, 2:0. V 18. min jsme se dostali zpět do hry, když Šimon Čermák šikovně zakončil v pokutovém území domácích, 2:1. Bohužel domácí nám sebrali vítr z plachet ve 34. min, kdy Klička nedosáhl na střelu z hranice vápna, která zapadla přesně k tyči naší branky.

Po změně stran přidali domácí do naší branky čtvrtou trefu. Vystřídali jsme dva hráče, se žáky jsem se domluvil, že pokud to nebude nutné, tak do zápasu nepůjdou. V 87. min domácí zakončili zápas střelou z 30 metrů, která zapadla za záda našeho brankaře, 5:1.

Je potřeba náš tým pochválit, že i přesto, že někteří hráči hráli na postech, kde bylo potřeba, zápas odmakali a byli jsme i přes obdržených 5 branek domácím důstojným soupeřem.