Moravany -   Litomyšl / Čistá 1:6

27.08.2020

K prvnímu soutěžnímu zápasu krajské soutěže mladších žáků jsme zajížděli do Moravan.
Pro nedostatečný počet hráčů v družstvu starších žáků absolvovalo sedm našich hráčů i cca. 30ti minutový úsek v zápase se staršími fotbalisty a rozhodně ve vyšší kategorii neudělali ostudu. Naopak, naši hráči se svého mnohdy o dvě hlavy vyššího soupeře nezalekli a na hřišti se nebáli jít do kombinace.
Měli jsme obavy, aby se hráči před utkáním své kategorie moc nevysílili, ale kluci se naopak v předchozím utkání rozehráli k velmi dobrému výkonu a v zápase proti svým vrstevníkům na hřišti dominovali. Svého soupeře jsme předčili ve všech herních činnostech a naši hrou založenou na přesné kombinaci jsme soupeře překvapili a nedovolili mu vnutit nám svůj styl hry. Po poločasovém výsledku 3:0 jsme i v poločase druhém nadále dobře kombinovali v poli a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. V utkání jsme nakonec zatížili konto soupeře šesti góly a pouze jednou inkasovali. A tak jsme si po závěrečném hvizdu a po konečném výsledku 6:1 mohli zakřičet vítězný pokřik.
Za přístup k zápasu musím pochválit všechny kluky, kteří předvedli kvalitní týmový výkon, a za to jim určitě patří velká gratulace.

Naše sestava: Holec Jakub (brankář), Čermák Daniel, Gult Denis (1 g), Halamka Marek (1 g), Jetmar Václav, Jirásek Martin, Kmošek Vojtěch (2 g), Kovář Filip, Kovář Vojtěch, Křivka Martin, Macek Kryštof (1 g), Stříteský Lukáš, Tobek Jan, Loskot Vojtěch (1 g).

Čísla v závorce udávají počet vstřelených branek v zápase.