Moravany / Dašice - Litomyšl 0:3 

26.08.2023

(POLOČAS 0:2)

BRANKY: 10' Čermák Š., 26' Grus, 63' Šmíd

SESTAVA:
Stanislav Kiktenko - Jan Holec, Matyáš Grus, Lukáš Vomáčka, Viktor Huška - Martin Klusoň (65' Marek Halamka), Pavel Bálský, Sebastian Šalda, Kryštof Macek (70' Daniel Čermák) - Šimon Čermák, David Šmíd (81' Vojtěch Loskot)


TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:
V sobotním dopoledni začali lépe hosté, v 10. min odcentroval z pravé strany Klusoň a na přední tyči zakončoval Čermák Š., 0:1. Ve 20. min poslal míč do domácího vápna Grus, hlavičkoval Bálský do protipohybu brankáře, ale ten fantastickým zákrokem míč vytěsnil mimo svou branku. Ve 25. min po rohovém kopu orazítkoval tyčku domácí branky hlavou Grus, ve 26. min opět po rohovém kopu Šmída Grus hlavou 0:2. Od této chvíle převzali iniciativu domácí hráči, ale hosté změnu skóre nepřipustili.

Po změně stran se čekal tlak domácího celku na změnu skóre, ale naopak udeřili opět hosté, v 63. min převzal míč na vlastní půlce hostující Holec, po 70 metrovém sprintu, kdy jeho náběh domácí hráči nezachytili, odcentroval míč do vápna domácích a nabíhající Šmíd už věděl, co má dělat, 0:3. Domácí tým od této chvíle rezignoval, ale bohužel hosté už další branky nepřidali, i když šance na to byly. Dokonce i střídající drobný Loskot zakončoval netradičně hlavou na domácí branku.

Na závěr je potřeba pochválit hostující tým za přístup k zápasu, podpořený kvalitním taktickým výkonem.