Litomyšl / Dolní Újezd - SK Pardubičky 2:0

Rozhodčí: Jureček - Kerhát , Hořínek

Sestava: Svoboda - Holec , Ryšan , Grus , Bálský - Jiskra (75. Štegner), Stráník , Šmíd , Tomšíček V. (89. Sotona) - Jireček , Šimek (77. Havran)

Připraveni:

František Jandáček - trenér Jiskry Litomyšl:

Náš vedoucí Michal Jireček po zápase prohlásil , že toto byl nejlepší výkon týmu za tu dobu co máme společné souklubí a nelze než nesouhlasit . Že se u nás představil zatím nejlepší tým to bezesporu , že byli silní v soubojích i měli více ze hry , ale náš tým soupeři nedal nic zadarmo a svým obrovským nasazením a dodrženou taktikou soupeři zápas velmi znepříjemňoval .Soupeř nás od začátku dostal pod tlak a s tím přicházely i jeho šance , hlavně byl silný ve standartních situacích , kdy jeho urostlý hráči hlavně v hlavičkových soubojích dominovali . Je ale pravdou , že všechny jejich pokusy končily v rukavicích našeho Svobody . Náš tým se snažil chodit do brejkových situací ale hostévzadu byli v prvním poločase dominantní . Za první poločas je potřeba zmínit šanci našeho Stráníka ve 32 min.kdy si potáhl míč kolem hostujícího pú a jeho následná střela těsně minula levý růžek hostující branky .Hosté si v prvním poločase vyloženou gólovou příležitost nevytvořili a tak se šlo do kabin .Po změně stran bylo jasné , že hosté budou stupňovat tlak , protože se jim nerozhodný výsledek pranicnelíbil . No a to byla naše šance , ve 55 min. Svoboda rozehrál rychlým výkopem míč , který na půlící čářenetrefil hostující stoper , do brejku šel Jireček , na hranici pú zasekl míč , hostující stoper přeběhl a Jirečeksvým zakončením mezi stoperem a brankařem otevřel skóre zápasu 1 - 0 . No a aby toho nebylo málo takv 64 min. váhal hostující brankář kam , že tu malou domů rozehraje , Jireček nešetřil krokem a bylo z toho2 - 0. Hosté v tu chvíli změnili rozestavení , hlavně vzadu a snažili se o změnu stavu zápasu. Pro nás byla výhoda to , že při své snaze byli občas zmateni a zakončovali i z pozic , kdy místo toho aby to hráč vzal sám na sebe , tak to raději zakončil a míč dost často končil u dobře chytajícího Svobody .V 90 min. zápas rozhodčí ukončil a tím i vypukla na domácí lavičce radost z výsledku zápasu . Náš společný tým nelze než pochválit hlavně za týmový přístup k zápasu , kdy jeden hráč vedle druhého makal do roztrhání těla za výsledek a když jdete přístupem k zápasu tak i štěstí je někdy na straně týmu.