Litomyšl / Dolní Újezd - Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1

Rozhodčí: Schmeiser - Zeman, Zerzán

Sestava: Svoboda - Jiskra, Ryšan, Grus, Bálský - Stráník, Jireček, Šmíd, Čermák (87. Renza) - Štegner (90. Sotona), Šimek (83. Tomšíček V.)

Připraveni:

František Jandáček - trenér Jiskry Litomyšl:

Druhý domácí zápas jsme sehráli ve středu v Dolním Újezdu. Začali jsme velmi špatně, ve 3 min. po faulu našeho hráče zahrávali hosté přímý kop kolem půlící čáry. Míč se snesl do našeho pú a po nekomunikaci některých našich hráčů vedli hosté po hlavičce 0 - 1. To byla pro náš tým studená sprška hned na začátku utkání. Od této chvíle naše úvodní taktika, nechat hosty na své půlce hrát a čekat jak se projeví, pozbyla na platnosti a museli jsme se zapojit do celoplošného fotbalu. A bylo se na co dívat z obou stran, rychlý protiútoky, nasazení, férová hra z obou stran, zkrátka bylo to koukatelné. Ve 20 min. orazítkoval tyčku hostující branky Bálský svojí hlavou a ve 31 min. po zmatku v pú hostů vyrovnal takovou šmudlou Šimek 1 - 1. Do poločasu se už nic podstatného nestalo.Na začátku druhé půle nás hosté dostali svou hrou pod tlak ale náš tým svým nasazením statečně odolával. V 70 min. zahrál z půlky náš Ryšan přímý kop, míč nasměřoval do pú hostů, hostující brankař s hlasitým mám, vyběhl někam ke značce pk, míč vyboxoval pro nás tak dobře, že stojící Jireček za hranicí kruhu mu svým chytrým zakončením způsobil zklamání 2 - 1. Hosté vrhli vše na jednu kartu, změnit pro ně nepříjemný stav, náš tým v čele se Svobodou byl ale proti. Mnohdy i se štěstím odolal tlaku hostů a blížil se závěr utkání. V 83 min. přišel na hřiště domácí žolík Vojta Tomšíček, ačkoli ho bolely záda tak v 90 min. převzal míč na půli hřiště, hostující obránce mu rychlostně nestačil, Vojtovo zakončení do vybíhajícího brankaře se odrazilo proti noze dobíhajícího Šmída a pro toho nebyl problém trefit opuštěnou hostující svatyni 3 - 1. Po rozehrání na půlce hřiště hlavní arbitr utkání ukončil. Kdo ten zápas viděl tak musel být spokojen s jeho úrovní a taky musel vidět heroický výkon domácích hráčů, kteří se rvali za výsledek utkání a i po zápase hostující trenér přiznal, že 3 body jsou pro domácí tým zasloužené. S kolegou Síglem jsme po zápase celému týmu za přístup k utkání poděkovali a zároveň vyjádřili touhu neusnout na vavřínech v dalších utkáních co nás čekají.