Litomyšl - Letohrad 2:0

28.10.2023

(POLOČAS 1:0)

BRANKY: 42' Čermák Š., 52' Bálský

SESTAVA:

Stanislav Kiktenko - Jan Holec, Matyáš Grus, Lukáš Vomáčka, Viktor Huška - Martin Klusoň (73' Vojtěch Kovář), David Šmíd, Sebastian Šalda, Marek Halamka (65' Václav Tmej) - Šimon Čermák (53' Denis Gult), Pavel Bálský

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:
Očekával jsem těžký zápas s malým počtem branek, navíc podmáčený terén taky fotbalu moc neprospěl. V 10. min jsme mohli jít do vedení, ale v jasné šanci náš hráč minul a mohlo se potvrdit přísloví nedáš - dostaneš, hosté šli do protiútoku, stoper Vomáčka na hranici velkého vápna vlivem terénu minul a hostujícího hráče tváří v tvář náš brankář vychytal. Více ze hry jsme měli my, hlavně každá standardka byla nebezpečná, bohužel dvakrát naše zakončení skončilo na brankové konstrukci. Když už se zdálo, že půjdeme do kabin za nerozhodného stavu, tak se za zády hostující obrany objevil Šimon Čermák a svým zakončením otevřel skóre zápasu, 42. min 1:0.

Po změně stran se otočil na hranici pokutového území hostů kapitán Pavel Bálský a jeho průnik a zakončení znamenalo změnu skóre podruhé, 52. min 2:0. Něco jsme vystřídali, ale zápas skončil tímto výsledkem. Náš tým se kolektivním výkonem po delší době dočkal vítězství i v domácím prostředí.