24.09.2023

(POLOČAS 0:0)

GÓLY: 76' Macháček - 90' vlastní

SESTAVA:                                                                                                                                                              Stanislav Kiktenko - Jan Holec, Matyáš Grus, Lukáš Vomáčka, Viktor Huška - Kryštof Macek (82' Daniel Čermák), Pavel Bálský, Sebastian Šalda, Václav Tmej (76' Vojtěch Kovář) - Šimon Čermák (90' Vojtěch Loskot), Martin Klusoň (72' Marek Halamka)

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:                                                                            Bouřlivé prostředí v Lanškrouně tradičně nezklamalo, obzvlášť když jsme domácímu týmu přepustili od začátku dominanci ve hře a to trvalo minimálně do 25. min. Poté se hra začala vyrovnávat, ve 30. min měl dokonce obrovskou šanci Tmej, po standardní situaci špatně mířil z malého vápna do domácí svatyně. Domácí po rychle zahraném protiútoku ve 35. min trefili tyčku naší branky. Ještě v poslední minutě první půle měli opět šanci domácí hráči, ale zakončení akce bylo zmatečné.

Od začátku druhého poločasu jsme převzali iniciativu my, ale větší šanci než Grusovu hlavičku jsme si nevypracovali. Na obou stranách byla vidět snaha změnit stav utkání ve svůj prospěch. V 76. min po centru z pravé strany podklouzl při snaze odkopnout míč Holec a pro domácího hráče nebyl problém otevřít skóre utkání, 1:0. V tu chvíli jsme vystřídali, Grus dopředu, Kovář na stopera a byla snaha o změnu stavu z naší strany. Přežili jsme i domácí zakončení, v 85. min zazvonilo břevno naší branky. V 90. min, kdy rozhodčí avizoval dvouminutové nastavení, hodil dlouhý aut do vápna Šimon Čermák, před soupeřovým brankářem se objevil Maty Grus, domácí hráči zazmatkovali a jeden při odkopu trefil druhého hráče do lýtka a míč k překvapení všech, hlavně domácích hráčů, skončil v lanškrounské síti, 1:1. Pro domácí tým obrovské zklamání a pro nás obrovská radost. V 92. min zápas rozhodčí ukončil.

Náš tým chválím za obrovskou snahu jít aspoň za vyrovnáním výsledku utkání.