7. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

16.10.2022

Litomyšl - Dolní Újezd - 4:13 (1:8)

Branky: Jakub Friedl - 3x, František Rumler

Litomyšl - Chrudim - 0:17 (0:9)

Litomyšl - Přelouč - 2:6 (1:2)

Branky: Jakub Friedl, František Rumle


Naše sestava: Dominik Čech, Vojtěch Doubrava, Jakub Friedl, Samuel Hájek, Matyáš Pohorský, Jan Rožek, František Rumler, Jáchym Sedlák, Jan Ševčík, Jáchym Vanžura


Poslední, sedmý turnaj podzimní části sezóny hostila Přelouč. Na úvod jsme narazili na silný tým Dolního Újezdu a od začátku zápasu nebylo pochyb, kdo si do tabulky připíše tři body za vítězství. Naši hráči připomínali v prvním poločase spíše spící Růženky a než jsme se na hřišti rozkoukali, prohrávali jsme v půli o sedm gólů. Do druhé půle jsme vstoupili již mnohem aktivněji a v podstatné části poločasu se nám se soupeřem dařilo držet krok. Díky zlepšené hře v poločase druhém se nám povedlo výsledek utkání alespoň z části kosmeticky zkorigovat.

Druhým soupeřem, se kterým jsme se v turnaji potkali, byla Chrudim. Hráči Chrudimi nás od začátku převyšovali ve všech herních činnostech o pomyslný parník. Kluci se na hřišti téměř nepotkali s míčem, a tak jediným pozitivem z celého utkání je, že si naši hráči alespoň dostatečně procvičili rozehru ze středového kruhu. Na druhou stranu musíme poznamenat, že hráči Chrudimi dlouhodobě dosahují vysoké výkonnosti a zcela určitě by jim slušela vyšší soutěž.

Na domácí Přelouč jsme narazili v posledním utkání turnaje. Utkání dvou vyrovnaných soupeřů nakonec rozhodla větší procentuální úspěšnost v proměňování šancí. Ta tentokrát vyzněla lépe pro soupeře. A tak jsme ze závěrečného turnaje v Přelouči odjeli s prázdnou.

V zimní přestávce tak máme určitě na čem pracovat a kam se herně posouvat. Na naší hře se výrazně projevil předsezónní odchod několika klíčových hráčů do jiných klubů a také zranění některých hráčů základní sestavy, kteří absentovali na několika posledních turnajích. Podzimní sezónu jsme tak odehráli převážně s hráči ročníku 2013, tedy s hráči o rok mladšími, než se kterými se hráči během zápasů na hřišti potkávali. Tento věkový rozdíl se zákonitě musel projevit, a to jak v samotné souhře, tak i v přeneseném zúčtování, tedy ve výsledku.

Věřím tomu, že právě herní zkušenost ze zápasů s o rok staršími protihráči se v následující sezóně stane naší výhodou, kdy se hráči na hřišti budou potkávat již se stejně starými soupeři.