4. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

25.09.2022

Litomyšl – Dašice - 4:6 (3:4)

Branky: Vojtěch Doubrava - 2x, Jakub Friedl, Samuel Hájek

Litomyšl – Třemošnice - 9:2 (3:2)

Branky: Vojtěch Doubrava, Jakub Friedl – 2x, Samuel Hájek – 2x, Filip Hubinka – 2x, Jan Rožek, Petr Zaal

Litomyšl – Holice - 2:4 (1:3)

Branky: Jakub Friedl, Petr Zaal

Naše sestava: Dominik Čech, Vojtěch Doubrava, Jakub Friedl, Samuel Hájek, Filip Hubinka, Jan Rožek, Jan Ševčík, Petr Zaal

Další turnaj krajské soutěže hostili, stejně jako tomu bylo minulý týden, Dašice. A právě na domácí tým jsme narazili hned v našem úvodním utkání. Bohužel jsme nezachytili začátek a i během celého zápasu jsme působili ospalým dojmem, a tak nás soupeř přehrával svým důrazem v poli, který podpořil svou vysokou výtěžností v koncovce. Rozdíl mezi oběma týmy nebyl ani tak v předvedené hře, ale především ve kvalitě zakončení. Dašice čtyřikrát vystřelili na bránu a všechny střely skončily v naší síti, naproti tomu my jsme ze stejného počtu šancí vytěžili jediný gól.

Utkání s Třemošnicí bylo do první půle zcela vyrovnané a do druhé části jsme šli s hubeným jednogólovým náskokem. Ve druhém poločase jsme zvýšili bojovnost a začal se nám dařit i postupný přechod do útoku. Když k tomu připočteme i výrazný procentuální posun při proměňování šancí, výsledkem je zatím nejvyšší vítězství podzimní sezóny.

Závěrečným soupeřem ve třetím utkání nám byl tým z Holic. Proti Holicím jsme chtěli navázat na skvělý výkon proti Třemošnici, ale jako by nám došla šťáva. Do utkání jsme sice vstoupili aktivně a záhy vedli, ale soupeř hned po rozehře vyrovnal a poté na hřišti převzal iniciativu. Během utkání jsme se opět potýkali s neschopností gólově zakončit i ty nejvyloženější šance a tak nás soupeř znovu potrestal svou lepší výtěžností v zakončení a utkání dovedl do vítězného konce.

V Dašicích jsme, i přes rozdílné výsledky, odehráli tři vyrovnaná utkání. Ve všech zápasech jsme mohli vyhrát, stejně jako prohrát. Co nám však ukázal tento turnaj je, že se v tréninku musíme zaměřit především na rychlost a kvalitu zakončení.