Litomyšl / Dolní Újezd - FK Hlinsko 4:3

21.08.2021

(POLOČAS 2:0)

Branky: Šimek 4

Hřiště: Litomyšl

Rozhodčí: Kudyn - Navrátil, Jureček

Sestava: Svoboda - Holec, Ryšan, Grus, Bálský - Jiskra (52. Tomšíček V. ), Šmíd (57. Stráník), Jireček, Čermák (76. Renza) - Štegner, Šimek (89. Sotona)

Připraveni: 

František Jandáček - trenér Jiskry Litomyšl:

Za příjemného počasí jsme přivítali v Litomyšli soupeře z Vysočiny a byl to zápas se vším všudy. Z naší strany jsme začali opatrněji a čekali jsme, co nám soupeř ukáže a hlavně dovolí. Kdo ten zápas viděl, tak Hlinsko bylo techničtější a silné na míči, zatímco náš tým dlouhými míči za obranu soupeře narušoval kompaktnost týmu hostů. Povedlo se nám to ve 20 min. a vzápětí ve 23. minutě, kdy zakončoval přesně Šimek a vedli jsme 2 - 0. Potom bych řekl, že jsme se lekli výsledku a do konce poločasu hosté svoji kombinační hrou rozebírali naši obranu, že branka visela ve vzduchu. Problém byl v tom, že jsme nedokázali vepředu podržet míč a tím i dopřát oddech naší obraně. Z těchto kleští nás vysvobodil hvizd rozhodčího a šlo se do kabin. Po změně stran jsem čekal, že hosté na nás nastoupí a budou se snažit zlomit výsledek zápasu. Také jsme na to hráče v poločase v kabině upozorňovali. Okénko v naší obraně se objevilo v 57 min. a hosté snížili na 2 - 1. V 72. min. Šimek zahrával rohový kop a zahrál to na přední tyč, brankař hostů tak trochu sebejistě chtěl vyboxovat míč do pole ale bohužel, míč zapadl do jeho sítě 3 - 1. V 74. min. Šimek zvýšil skóre a bylo to 4 - 1. Kde kdo si mohl v tu chvíli pomyslet a je po zápase, bohužel, na našich hráčích se projevila únava a z té vyplynou logicky chyby a ty přišly v 80 a 88 min., kdy obě branky jako přes kopírák padly do naší sítě. Hosté poslali do našeho vápna dva míče za obranu, naše mužstvo obě situace nedohrálo a rázem bylo z rozhodnutého zápasu drama 4 - 3. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a tak se zrodilo první naše vítězství v tomto ročníku OP dorostu. Je potřeba celý tým pochválit za přístup k zápasu a chyby ty k tomu patří, kdo nic nedělá nic nezkazí.

Ještě bych se rád krátce zmínil k fungování našeho společného dorostu v sezóně 2021-2022 . Pokračujeme v souklubí s našim partnerem z Dolního Újezda, vrátili jsme se o soutěž výše a doufáme, že se bude hrát a ne, že se opět soutěž nedohraje. Ve společném kádru máme 23 hráčů, z toho litomyšlských je 15 a újezdských 8. Z toho jsou 2 hokejisté, 3 brankaři a 2 hráči, kteří sbírají jeden trénink za druhým bez omluvy, že nebudou. Trénujeme dvakrát v týdnu, snažíme se střídat hřiště, ale na vždy to jde, domácí zápasy hrajeme střídavě v Litomyšli nebo v Újezdě. Náklady na soutěž si pravidelně dělíme, jedná se hlavně o dopravu, nyní jsme si oba oddíly objednaly společné soupravy, tam si to oba oddíly uhradily sami podle počtu hráčů a sami hráči se podíleli na ceně zhruba 30% ze svého s tím, že jim souprava patří na stálo. Na závěr bych zdůraznil jednu důležitou věc, že oba oddíly nejsou schopny složit samostatné kádry, aby mohly každý hrát samostatně, možná mohly v okresních soutěžích, ale to si myslím, že vzhledem k budoucnosti a ambicím obou oddílů by to nebylo dobré. Vysvětlení je jednoduché, určitě vám vzhledem k dalšímu postupnému vývoji hráče přinese krajská soutěž více než okresní soutěž.