Finálový turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

04.06.2022

Ve finálovém turnaji nám chybělo pověstné štěstíčko

V sobotu 4. 6. se v Lázních Bohdaneč uskutečnilo finále krajské soutěže starších přípravek o pohár předsedy OFS.

Turnaje se zúčastnily všechny týmy hrající krajskou soutěž, které byly po rozlosování rozděleny do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Hrací čas byl vyměřen na 15 minut.

Tým Litomyšle byl nalosován do skupiny A, kde postupně uhrál se svými soupeři následující výsledky:

Branky: Samuel Čermák

Naše sestava: Mikuláš Boštík, Samuel Čermák, Filip Havran, Filip Hubinka, Kristián Jiříček, Kryštof Kopecký, Jan Motyčka, Kristián Píša, František Pokorný, Jan Rožek, Tobiáš Řehák, Adam Tměj (brankář), Petr Zaal, Alexandr Zarets

Litomyšl - Lázně Bohdaneč 1:1, po pen. 3:4

Branky: Petr Zaal

Díky druhému místu ve skupině jsme postoupili do boje o stupně vítězů. Na cestě do finále narazila Litomyšl na domácí tým Lázní Bohdaneč, vítěze skupinu B. Utkání skončilo v základním hracím čase remízou 1:1, a tak došlo na penaltový rozstřel. V něm lázeňský soupeř proměnil o jeden pokutový kop více a na nás zbyl souboj o třetí místo.

Litomyšl - Přelouč 1:1, po pen. 2:3

Branky: Jan Motyčka

V duel s Přeloučí o bronzové medaile jsme v herní 15ti minutovce měli o trochu více ze hry, ale nakonec se zápas po výsledku 1:1 opět rozhodoval až v penaltách. Ani tentokrát se v penaltové loterii nepřiklonila štěstěna na naší stranu a utkání jsme opět smolně prohráli na penalty.

Z Bohdanče si po výborném výkonu všech hráčů odvážíme nepopulární bramboru. Zlato z finálového turnaje zcela zaslouženě putuje do Nemošic, stříbro pak zůstává domácí Bohdanči a bronzové medaile náleží Přelouči.

Naši hráči si určitě zaslouží velké uznání a pochvalu za své výkony, které předváděli v průběhu celé jarní sezóny, škoda jen, že jim to na závěrečném turnaji necinklo. Letos tomu chybělo opravdu málo.

Poděkování patří i našim věrným fanouškům, kteří nám fandili v průběhu finálového turnaje i celé soutěže.