Finálový turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje - Dolní Újezd

03.06.2023

Finálový turnaj krajské soutěže se konal za letního počasí v krásném areálu sokola Dolní Újezd v sobotu 3.6. Tým Jiskry Litomyšl byl nalosován do první skupiny společně s týmy Dašic, Parama Pce, Heřmanova Městce, Slatiňan a Chrudimi B. V druhé skupině pak byly týmy Lázní Bohdaneč, Přelouče, Třemošnic, Holic a domácí Dolní Újezd. Hrací čas pro všechna utkání v základních skupinách byl definován na 20 minut.

V naší skupině jsme se potkali s většinou týmů, se kterými jsme během sezóny vždy výrazně prohráli. A tak jsme při zápasech s těmito mužstvy mohli jen překvapit.

Asi největším favoritem na zlato v turnaji byl tým Heřmanova Městce, na který jsme narazili hned ve svém úvodním utkání. Zápas se od začátku hrál ve velmi vysokém tempu a naši kluci předváděli fotbal, který se musel líbit. V celém zápase jsme byli lepším týmem a v závěru utkání jsme vsítili vytoužený gól, na který již soupeř nedokázal odpovědět.

Vstup do turnaje se nám nad očekávání povedl a do dalšího utkání proti Paramu Pce jsme tak šli posíleni o "skalp" největšího favorita turnaje. Do utkání s Paramem jsme vstoupili aktivně a svojí kombinační hrou dostávali soupeře po tlak. Do tabulky turnaje jsme si po závěrečném hvizdu mohli připsat další tři body za vítezství 7:2.

Po Paramu nás čekal další z řady těžkých soupeřů, kterým byla Chrudim B. Naši hráči, kteří se vezli na vítězné vlně, ani proti tomuto soupeři nezaváhali a po velmi kvalitním výkonu jsme brali další tři body za těsné vítězství 3:2.

Dašice byli naším předposledním soupeřem ve skupině. A i v utkání s Dašicemi jsme byli na hřišti lepším týmem a potvrdili svou dominanci na trávníku konečnou výhrou 3:0.

Poslední vítězný "korálek" jsme do našeho tříbodového náhrdelníku chtěli navléknout v souboji se Slatiňany. Náš soupeř v celé sezóně podával skvělé výkony a i úvod utkání naznačoval, že to pro nás nebude jednoduché. Hráči Slatiňan nám v polovině zápasu výsledkově odskočili o dva góly a teď bylo na našich hráčích, jak si s tímto nepříznivým vývojem utkání poradí. Stejně tak, jak tomu bylo i v předchozích zápasech v turnaji, se ukázala naše velká touha a chuť zvítězit. V závěrečné desetiminutovce se nám podařilo skóre utkání otočit na naši stranu a zakončit skupinu výhrou v poměru 5:4.

V super těžké skupině jsme obsadili první místo, kdy jsme během zápasů neztratili jediný bod a ocitli se tak ve hře o vytoužené medaile.

Na cestě do finále nás čekal domácí tým Dolního Újezdu, který ve své skupině skončil na druhém místě. Hra Újezdu nám dlouhodobě nesedí a ukázalo se to bohužel i v tomto utkání. Hráči domácích byli v celém utkání aktivnějším týmem a směrem dopředu nám toho moc nepovolili. Výsledkem byla naše první prohra v turnaji a zmařený sen o finále.

Toto utkání jsme chtěli hodit co nejrychleji za hlavu, zvláště když v dalším zápase byla ve hře opět medaile, tentokráte bronzová. V utkání o bronz jsme nastoupili proti vítězi druhé skupiny Přelouči, která v boji o finále podlehla Chrudimi B. Medaili jsme chtěli určitě víc, než hráči Přelouče. Po perfektním výkonu všech hráčů jsme nenechali nikoho na pochybách, že si bronzový stupínek zasloužíme. Tým Přelouče jsme odsoudili po výsledku 5:0 k bramboře a sami jsme mohli začít slavit zisk nečekané, ale o to víc zasloužené bronzové medaile, které mají pro náš tým cenu zlata.

Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme na jeho konci na bedně, že ze sedmi utkání prohrajeme pouze jediné, asi bychom tomu nevěřili ani ve snu. Naši hráči nechali na hřišti ve všech zápasech úplně všechno a my jako trenéři jsme na ně po právu hrdí. Co nás však těší ještě více, že jsme se během turnaje prezentovali opravdu skvělou hrou založenou na herní disciplíně, rychlé kombinaci, kvalitní přechodové fázi a přesném finálním zakončením.


Konečné umístění v turnaji:

1. Chrudim B.

2. Dolní Újezd

3. Litomyšl


Poděkování patří nejen všem hráčům, kteří podali nadstandartní výkony, ale i rodičům a fanouškům litomyšlského fotbalu, kteří klukům během zápasů vytvořili tu pravou diváckou kulisu. Na tento finálový turnaj nikdo z nás nezapomene, ať už se pohyboval na hřišti či fandil z tribuny. A v tom je fotbal tak krásný, že dokáže rozdávat čistou radost.