Česká Třebová - Litomyšl 1:0 

30.08.2023

(POLOČAS 1:0)

BRANKY: 27' Kyncl

SESTAVA:
Stanislav Kiktenko - Jan Holec, Matyáš Grus, Lukáš Vomáčka, Viktor Huška - Kryštof Macek, Pavel Bálský, Sebastian Šalda, Marek Halamka (71' Daniel Čermák) - Šimon Čermák (65' Vojtěch Kovář), Martin Klusoň

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:
Vložené kolo jsme sehráli na hřišti pod Jelenicí v České Třebové na dobře připraveném hřišti. Podle mně jsem viděl jedno z nejkvalitnějších utkání za poslední dobu v KP dorostu. Ve 3. min jsme kopali rohový kop, Klusoň, bohužel na zadní tyči nedoběhli míč Bálský ani Grus. Vzačátku zápasu jsme byli lepší my, dařilo se nám držet míč na polovině soupeře, bohužel branková šance nepřišla. Naopak domácí po rohovém kopu, našem nedůrazném odkopu, domácí hráč z hranice pokutového území šikovně nasměřoval svoji střelu lobem za záda našeho brankaře, běžela 27. min utkání. Ve 30. min se dostal do šance Šimon Čermák, převzal míč na půlce domácích a jeho střelu zlikvidoval vybíhající domácí brankař, a tím nastartoval svůj parádní výkon v domácí brance. Do konce poločasu byli více na míči domácí.

V začátku druhého poločasu dostal míč mezi domácí obránce od Klusoně opět Šimon Čermák, ale v samostatném nájezdu opět kraloval domácí brankář. Zápas se hrál ve vysokém tempu, útok střídal útok. V 65. min jsem musel vystřídat Šimona Čermáka, hrozilo mu vyloučení. Přeskupili jsme řady, Grus dopředu, střídající Kovář do stoperské dvojice k Vomáčkovi a zkusili jsme hrát vabank. Ono by to vyšlo, ale proti byl domácí mág v brance, bravurně zlikvidoval hlavičku Gruse a zakončení Klusoně. Náš tlak byl drtivý, domácí podnikali rychlé protiútoky a divák si užíval fotbalu. Smekám před výkonem obou týmů, tvrdost, ale férovost, kvalitní trojka rozhodčích, mě jenom chyběl ten gólový okamžik.

Pokud na tento herní výkon nezapomeneme a budeme v něm pokračovat v dalších utkáních, tak bych strach o budoucnost našeho oddílového fotbalu neměl.