TJ Sokol Březová nad Svitavou - Litomyšl / Dolní Újezd 1:10

22.08.2020

(POLOČAS 1:6)

Branky: Jireček 3, Čermák 2, Šmíd 2, Stráník , Havran , Štegner

Hřiště: Březová nad Svitavou

Rozhodčí: Linhart Lukáš, Teplý Radek, Stolín Václav

Sestava:
brankář: Svoboda
obrana: Ryšan, Hána (72´ Štarman), Bálský
záloha: Stráník (46´ Jiskra), Hanus (65´ Brýdl), Hubinka (69´ Havran), Šalda (55´ Štegner)
útok: Čermák (50´ Šmíd), Jireček

na lavičce: 

František Jandáček - trenér Jiskry Litomyšl:

V Březové na stadionu jsem nebyl od roku 2001 a tak jsem koukal, jak se dá změnit areál v podmínkách malého městysu. Bohužel musím konstatovat, že stav hrací plochy je v lepší kondici jak v Litomyšli. Ze soupeře jsme měli po jeho výsledku z minulého kola respekt ale ne strach. Do hlav hráčů jsme celý týden promlouvali s tím, že nesmí soupeře podcenit a to se nestalo.
Hned v 1. min. Stráník z hranice pú vystřelil, brankař vyrazil a Jireček zavěsil 0 - 1. Postupně jsme skóre zápasu navyšovali po pohledných akcích. Domácí se nadechli po naši chybě , kdy jsme ztratili v útočné fázi míč , faulovali jsme před naším pú a domácí hráč z přímého kopu po dobře kopnutém snížil v 34. min. na 1 - 4. V podstatě hned z protiútoku se individuálně prosadil Čermák a zvýšil na 1 - 5.
V 2. poločase jsme postupně střídali hráče z lavičky a došlo by i na brankaře Dostála, ale nebyl po stránce zdravotní fit. Domácí tým statečně bojoval a nic nám nedal zadarmo. Postupně jsme navyšovali skóre zápasu a kdyby zachoval občas Štegner klid v koncovce, tak u jednoho gólu nezůstalo.
Musím ještě zmínit trojici rozhodčích, je pravda, že obě mužstva odehrála zápas ve férovém stylu, ale přesto, takhle si představuji výkon rozhodčích při utkání mládeže.