2. turnaj Krajské soutěže pardubického kraje

Litomyšl - Slatiňany - 3:13 (1:7)

Branky: Vilém Pecháček - 2x, Adam Tměj

Litomyšl - Morašice/Dašice - 2:6 (2:2)

Branky: Vilém Pecháček, Tobiáš Pospíšil

Ke druhému turnaji krajské soutěže zavítaly v neděli 13. září na náš domácí stadion týmy Starého Hradiště, Slatiňan a souklubí Morašic a Dašic.

Úvodní zápas s týmem Starého Hradiště zastihl naše kluky ještě v posteli. Než jsme se na hřišti rozkoukali, prohrávali jsme 2:0. Do poločasu jsme obdrželi ještě dvě branky a do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zkorigovat skóre zápasu. Bohužel i ve druhé půli jsme pokračovali v nemastném výkonu, a tak konečný výsledek 1:6 zcela zaslouženě odpovídal průběhu zápasu.

Proti soupeři za Slatiňan jsme nechtěli zaspat začátek utkání, ale zůstalo jen u přání. Soupeř nás již od začátku přehrával a my jsme mu po celý zápas pouze stínovali. Snad jen našich posledních pět minut před závěrečným hvizdem, kdy jsme Slatiňany nepustili na svou polovinu, snese přísnější měřítko kvality naší hry. Celkové skóre 3:13 mluví jasně o celkovém poměru sil na trávníku.

V posledním zápase jsme chtěli navázat na hru, kterou jsme předvedli v závěrečné pětiminutovce proti Slatiňanům. To se nám částečně podařilo a utkání proti Morašicím/Dašicím bylo od začátku v naší režii. Aktivní hrou jsme si vytvářeli dostatek šancí ke skórování, ze kterých jsme však vytěžili pouze dva góly. K naší smůle na naše vstřelené branky dokázal soupeř vždy odpovědět ojedinělými střelami, které si záhadným způsobem našly cestu do naší sítě. Poločas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2 a do druhé půle se šlo od nuly. Ve druhé části utkání jsme soupeři darovali svými chybami několik gólů, na které jsme již nedokázali odpovědět a prohráli jsme i třetí domácí utkání tentokráte 2:6.

V odehraných utkáních se ukázalo, že zatím nedosahujeme fotbalových kvalit svých soupeřů. I když v každém zápase máme úseky, kdy svého soupeře přehráváme, nedokážeme takovouto herní kvalitu předvádět v celém průběhu utkání. Je to částečně dáno i velkými rozdíly ve schopnostech práce s balónem u jednotlivých hráčů pohybujících se na hřišti. A právě na zkvalitnění těchto

schopností se budeme muset u kluků v tréninku zaměřit. Hráč, co jde do hřiště, by měl být adekvátní náhradou toho, co hřiště opouští. Mezi jednotlivými hráči budou vždy rozdíly v technice, v rychlosti, ve čtení hry apod., ale nejdůležitější je, aby kluci odmakali celé střídání naplno a na střídačku chodili s "propoceným trikem".

Věřím, že poctivým přístupem k tréninku se budeme zápas od zápasu zlepšovat a že s přibývajícími tréninky se zlepší i náš herní projev na trávníku.

Pozitivem na tomto turnaji bylo, že jsme do každého utkání nasadili do branky jiného hráče z pole. Chceme totiž, aby si hráči v zápasech postupně vyzkoušeli jednotlivé herní posty.

Naše sestava: Samuel Čermák, Filip Doležel, Vít Pavliš, Tobiáš Pospíšil (1), Adam Tměj (1), Filip Weissar, Filip Jadrný, Vilém Pecháček (4),

Čísla v závorce udávají počet vstřelených branek ve všech zápasech.