8. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

10.04.2022

VÝSLEDKY:

1. ZÁPAS:

Litomyšl - Přelouč - 6:1 (5:0)

Branky: Samuel Čermák, Kristián Jiříček 2x, Kristián Píša, Adam Tměj, Petr Zaal 

 

2. ZÁPAS:
Litomyšl - Slatiňany - 1:0 (0:0)

Branky: Jan Motyčka


3. ZÁPAS:

Litomyšl - Dolní Újezd - 3:3 (3:2)

Branky: Samuel Čermák 2x, Petr Zaal 


Naše sestava: Samuel Čermák, Kristián Jiříček, Kryštof Kopecký, Jan Motyčka, Kristián Píša, Adam Portlík, Jan Rožek, Tobiáš Řehák, Adam Tměj (brankář), Petr Zaal


Hodnocení trenéra:

Po zimní přestávce se znovu rozjela krajská soutěž starších přípravek osmým turnajem v Přelouči.

A právě na domácí Přelouč jsme narazili hned v úvodním utkání. Do zápasu jsme vstoupili s cílem hrát kombinační fotbal s častým zakončením, a to se nám vcelku dařilo. Od úvodního hvizdu jsme soupeře přehrávali a do poločasu si vytvořili pohodlný náskok pěti gólů, aniž bychom jediný obdrželi. Po přestávce tempo naší hry, zřejmě vidinou vysokého rozdílu ve skóre, mírně polevilo, ale i přes to jsme utkání vcelku s přehledem dotáhli do vítězného konce a poprvé jsme si tak v jarní sezóně mohli vyzkoušet náš vítězný pokřik.

Vítězný pokřik jsme si na konci zápasu zakřičeli i ve svém druhém utkání proti týmu Slatiňan, i když jsme se na naše vítězství nadřeli o poznání více, než tomu bylo v zápase proti Přelouči. Po vyrovnané první půli bez vstřeleného gólu na obou stranách jsme do druhého poločasu vstoupili s odhodláním vydolovat z utkání tři body, a to se nám nakonec povedlo, když jsme v samotném závěru utkání vstřelili jediný, ale zato vítězný gól.

Třetím týmem, který měl prověřit naši formu, byl náš dlouholetý rival z Dolního Újezdu. I proti Újezdu jsme se snažili neopouštět naši hru a v zápase jsme chtěli být ti, co diktují tempo. V první půli se nám dařilo naši taktiku dodržovat a nad soupeřem jsme si vybudovali těsný jednogólový náskok, o který jsme pak bohužel ve druhé půli přišli. Utkání plné nevyužitých šancí na obou stranách nakonec skončilo asi spravedlivou dělbou bodů.

První turnaj nám ukázal, jak na tom herně jsme. Je vidět, že jsme v zimní části zapracovali na zkvalitnění herních činností jednotlivce i na souhře celého týmu. Díky tomuto zlepšení jsme v tomto turnaji dokázali porazit těžké soupeře, se kterými jsme v podzimní části utrpěli vysoké porážky. V celém turnaji jsme předváděli pestrou a kombinační hru s množstvím zakončení. A právě takovouto hrou se chceme prezentovat i na dalších turnajích krajské soutěže. Tak nám držte palce.

Všichni zúčastnění hráči si za předvedený výkon zaslouží pochvalu a díky patří i našim věrným fanouškům, od kterých se nám ve všech utkáních dostalo hlasité podpory.