7. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

Litomyšl - Přelovice - 3:4 (1:3)

Branky: Samuel Čermák, Kristián Jiříček, František Pokorný

3. ZÁPAS:

Litomyšl - Dolní Újezd - 9:7 (6:4)

Branky: Samuel Čermák, Filip Hubinka 3x, Kryštof Kopecký, František Pokorný 3x, Petr Zaal

Naše sestava: Telmo Barrera, Mikuláš Boštík, Samuel Čermák, Filip Hubinka, Kristián Jiříček, Kryštof Kopecký, Arnošt Maiwald, František Pokorný, Kristián Píša, Tobiáš Řehák, Adam Tměj (brankář), Petr Zaal

Hodnocení trenéra:

Hned na úvod domácího turnaje nás čekal silný soupeř z Lázní Bohdaneč. Hráči Bohdanče potvrdili své kvality a na hřišti jasně dominovali. Do druhé půle jsme nastoupili s obdrženými pěti góly v naší síti a se snahou pokusit se zkorigovat nepříznivý stav. Bohužel zůstalo pouze u přání. I druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Hráči soupeře připisovali na svůj účet jeden gól za druhým a my jsme na jejich hru nenašli v celém utkání odpověď. I přes několik málo šancí v zápase se nám nepodařilo vstřelit alespoň čestný gól a tak jsme Bohdanči nakonec podlehli vysoko 0:13.

Po herně nepovedeném úvodním utkání jsme ke svému druhému zápasu nastoupili proti hráčům Přelovic s cílem zlepšit celkový herní projev týmu. I když soupeř nedosahoval kvalit Bohdanče, my jsme stále pokračovali v matném výkonu a dovolili tak Přelovicím v první půli třikrát skórovat. Do druhé půle jsme vstoupili již o poznání aktivněji a brzy srovnali na 3:3. Po té co jsme svého soupeře gólově dorovnali, jsme se i nadále tlačili do brány a zápas chtěli co nejrychleji rozhodnout a následně dotáhnout do vítězného konce. Šancí si v zápase vystřílet výhru jsme měli více než dostatek, ale v koncovce jsme byli bezzubí a tak nás soupeř z ojedinělé akce v závěru zápasu gólově ztrestal a celé utkání ovládl v poměru 4:3.

Gólově, ale i herně nejvydařenější utkání jsme odehráli proti tradičnímu rivalovi z Dolního Újezdu. Na trávníku se od úvodních minut strhla hotová fotbalová přestřelka. Deset gólů, které vsítili hráči do obou branek, dalo vzniknout poločasovému výsledku 6:4 z pohledu Litomyšle. Po první půli, která se nesla ve znamení útoku, se ve druhé části hráči již víc věnovali svým obranným úkolům, ale i tak divácky atraktivní zápas skončil hokejovým skóre 9:7.

V závěrečném téměř derby utkání podzimní sezóny jsme si mohli zakřičet náš vítězný pokřik, který byl o to sladší, že jsme v něm porazili silný tým sousedního Dolního Újezdu.

Trochu smíšené pocity z herního projevu týmu v první půli turnaje hráči přebili svým zlepšeným výkonem v závěrečném utkání. A právě na takovýto výkon bychom chtěli navázat i v jarní sezóně, kde nás čekají další z řady turnajů krajské soutěže a především pak závěrečný finálový turnaj, kde bychom se chtěli prezentovat naší nejlepší hrou.

Všem přítomným divákům děkujeme za trvalou podporu domácího týmu v turnaji.