2. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

Litomyšl - Nemošice - 1:15 (0:9)

Branky: Jan Motyčka

2. ZÁPAS:

Litomyšl - Přelovice - 10:5 (3:3)

Branky: Samuel Čermák, Kristián Jiříček 3x, Jan Motyčka 4x, František Pokorný 2x

Naše sestava: Samuel Čermák, Filip Hubinka, Kristián Jiříček, Kryštof Kopecký (brankář 1 zápas), Arnošt Maiwald, Jan Motyčka, František Pokorný, Kristián Píša, Adam Portlík, Tobiáš Řehák (brankář 2 zápas), Petr Zaal

Hodnocení trenéra:

Do prvního utkání jsme nastoupili proti týmu z Nemošic. A od začátku to byla v podání soupeře opravdová jízda. Hráči z Nemošic byli ve všech bodech fotbalové abecedy lepší a po celý zápas nám téměř nepůjčili balón. Škoda, že soupeř nepřihlásil vyšší soutěž, parametry hráčů by na to jistě měl, takhle nám v kvalitativně nerovném boji nadělil 15 gólů. Nás však může těšit, že jsme se po celé utkání snažili se soupeřem držet krok a utkání jsme až do konce odehráli ve vysokém tempu. Odměnou nám pak byl čestný gól, který se nám podařilo vstřelit v závěru zápasu. Kluci si tak v tomto zápase mohli na vlastní kůži vyzkoušet, v jakém tempu se hrají vyšší soutěže a to je jistě zkušenost k nezaplacení.

Ve druhém zápase na nás čekal domácí tým Přelovic. V tomto duelu jsme očekávali již o poznání vyrovnanější bitvu, což se od úvodních minut potvrdilo. Naši hráči šli sice na začátku zápasu brzy do dvoubrankového vedení a na hřišti diktovali hru. Pak ale nepochopitelně polevili v koncentraci, čehož soupeř náležitě využil a do poločasu dorovnal skóre na remízových 3:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a odměnou nám bylo několik gólů vstřelených po pěkných kombinačních akcích. Celá druhá půle se hrála již podle našich not a soupeře jsme ve vítězném zápase nakonec přestříleli v poměru 10:5.

První zápas nám ukázal, v jakém tempu se dá hrát fotbal v kategorii starších přípravek. Bylo by fajn, kdybychom se takovému tempu dokázali alespoň přiblížit. Věřím tomu, že to postupnými kroky v tréninku dokážeme, ale bude to běh na dlouhou trať.

I přes hrozivou prohru v úvodním utkání patří všem klukům za předvedený výkon na celém turnaji velké díky.