13. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

21.05.2022

VÝSLEDKY:

Litomyšl - Přelovice - 5:2 (4:1)

Branky: Adam Brýdl, Filip Hubinka, František Pokorný, Jan Rožek - 2x


Litomyšl - Přelouč - 2:4 (2:3)

Branky: Kristián Píša, Filip Hubinka


Litomyšl - Nemošice - 3:5 (2:3)

Branky: Petr Zaal - 2x, Jakub Friedl


Naše sestava: Adam Brýdl (brankář), Filip Hubinka, Kryštof Kopecký, Kristián Píša, František Pokorný, Jan Rožek, Tobiáš Řehák, Petr Zaal


Hodnocení trenéra: 

Na turnaj do Přelovic jsme znovu odjížděli ochuzeni o hráče zapůjčené do ml. žáků a se spoustou omluvenek, a tak se v naší sestavě objevilo pouze osm hráčů. Přesto jsme proti domácím Přelovicím od začátku zápasu diktovali tempo hry a zahajovací utkání jsme dovedli do vítězného konce.

S Přeloučí se nám gólově již tak nevedlo. V herně vyrovnaném utkání nás zradila koncovka. Hráči soupeře měli oproti nám možná dvakrát méně šancí vsítit branku, ale zatímco oni byli v koncovce téměř 100%, my jsme své šance zahazovali. Určitě nás však může těšit, že jsme svého soupeře herně přehrávali a že si v zápase dokážeme vypracovávat množství šancí ke skórování. Na jejich proměňování se následně zaměříme v tréninku.

Tým Nemošic jsme ani napodruhé nepřehráli, i když jsme tomu tentokrát byli asi nejblíže. I v tomto zápase se nám dařilo kombinovat a dostávat se na dostřel soupeřovi brány, ale opět nám při zakončení chyběla větší agresivita a důraz směrem do branky. Vezmu-li v potaz, že se nám v předchozím utkání zranil Franta Pokorný, a my tak museli do týmu povolat Kubu Friedla z mladší přípravky, utkání jsme odehráli se ctí. A nebýt opět té naší chabé výtěžnosti v proměňování šancí, mohli jsme s ohledem na průběh zápasu myslet alespoň na remízu.

Ve všech zápasech se nám dařilo předvádět vcelku slušnou kombinační hru, a pokud bychom byli kompletní, asi by i výsledky byli pro nás příznivější, ale vždy hrajeme s tím, co máme a kluci všechny zápasy odmakali na maximum a za to si zaslouží velký potlesk.

Svůj první gól si za starší přípravku připsali i perfektně chytající Adam Brýdl, který se dokázal prosadit umístěnou střelou z dálky a také z mladší přípravky na poslední zápas zapůjčený Jakub Friedl, který nádherně uklidil míč k tyči.

Věřím, že nejen litomyšlští fanoušci ocenili naši hru, kdy jsme i v zápasech ze kterých jsme odcházeli jako poraženi, měli pasáže, ve kterých jsme své soupeře jednoznačně přehrávali.