11. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

Litomyšl - Slatiňany - 1:6 (0:2)

Branky: František Pokorný

3. ZÁPAS:

Litomyšl - Přelovice - 13:1 (7:1)

Branky: Filip Havran, Filip Hubinka -2x, Kristián Jiříček, Kristián Píša - 3x, František Pokorný - 5x, Jan Rožek, Tobiáš Řehák

Naše sestava: Adam Brýdl (brankář), Filip Havran, Filip Hubinka, Kristián Jiříček, Kryštof Kopecký, Arnošt Mainwald, Kristián Píša, František Pokorný, Tobiáš Řehák, Petr Zaal, Alexandr Zarets

Hodnocení trenéra:

Hned na úvod turnaje jsme narazili na nejlepší mužstvo v soutěži Nemošice, jehož hráči to od začátku utkání potvrzovali a do poločasu si vybudovali pohodlné vedení. Do druhé části utkání jsme vstoupili o poznání aktivněji a brzy se dokázali přizpůsobit hernímu tempu soupeře. Díky naší zlepšené hře jsme hráčům Nemošic nedovolali již skokově navyšovat své vedení a druhá půle tak skončila smírně 2:2. Obě mužstva se v zahajovacím utkání prezentovala velmi kvalitní hrou a nás může těšit, že v porovnání s podzimními turnaji hrajeme se všemi mužstvy více než vyrovnanou partii.

Slatiňany nám měli co vracet. V předchozích turnajích jsme je vždy těsně porazili a tak do druhého zápasu vstoupili hráči Slatiňan s velkým odhodláním odčinit předchozí prohry. Na našich hráčích bylo znát, že mají v nohách těžký duel s Nemošicemi, kdežto pro Slatiňany to byl jejich první duel v turnaji. Ve vyrovnaném utkání nám hráči Slatiňan do poločasu odskočili o dvě branky, ale hned v úvodu druhé půle jsme vsítili kontaktní gól a v prvních minutách byli na hřišti lepším týmem. Po té jsme však několika našimi chybami a nedůrazy dovolili soupeři opět navýšit svůj náskok a tak nás Slatiňany poprvé na jaře porazili.

V závěrečném duelu s Přelovicemi jsme si spravili náladu a na soupeřově polovině jsme si otevřeli střelnici. V zápase si všichni hráči vyzkoušeli jednotlivé posty a tak si gól dali i hráči, kteří si jinak více plní obranné úkoly. Domů jsme tak odjížděli s vysokou výhrou a s vítězným pocitem a to se počítá.

Na turnaj s námi nejeli někteří hráči, kteří byli vypomáhat týmu mladších žáků, a v jednotlivých zápasech bylo cítit, že nám jejich kvalita chybí. Přesto všichni zúčastnění hráči zaslouží pochvalu za svůj předvedený výkon. Zvláštní poděkování pak patří Adamu Brýdlovi, který odchytal svá první soutěžní utkání místo za mladší žáky chytajícího Adama Tměje a ve všech utkáních si počínal více než zdatně. A jako již tradičně si pochvalu zaslouží i naši věrní fanoušci, kteří nám fandí i ve venkovních zápasech.