110 LET KLUBU

2021


Bohužel ani v roce 2021 neproběhly oslavy 110 let fotbalu, opět byla na vině opatření vůči COVID-19. Den fotbalu jsme chystali na konec jara, ale v té době ještě nebyla příznivá situace. Uspořádat Fotbalový ples je momentálně velmi složité, s ním to nevypadá dobře. Ke Slavnostní schůzi jsme neměli daleko, ale ani ta nakonec nebyla. Jedna věc se ale podařila - vydali jsme Almanach poslední desetiletky! Ten tentokrát nevyšel v knižní podobě, ale jako součást DVD. To si můžete objednat na našem novém fanshopu ZDE.

DVD vychází jako speciální edice, je vydáno i jako pocta Zdeňku Vandasovi, který se nesmazatelně zapsal do historie litomyšlského fotbalu. Pan Vandas se fotbalových oslav již nedožil a tak jeden z prvních exemplářů obdrželi jeho nejbližší příbuzní. V reportáži uvidíte také krátkou ukázku videa a fotek z vydaného DVD a dozvíte se informace k oslavám 110 let fotbalu v Litomyšli. 

A co na DVD najdete?

Na prvním DVD si můžete prohlédnout sestřih videozáznamů, které Zdeněk Vandas připravil v roce 2010 ke stoletým oslavám klubu. Historické a dnes unikátní černobílé záběry jsou doplněny o videa z utkání mužů, dorostu a žáků z devadesátých let a přelomu tisíciletí.

Na druhém najdete sestřihy utkání A mužstva z posledních sezon v krajském přeboru, reportáže regionální televize CMS TV pořízené při zápasech Jiskry, almanach mapující uplynulých deset let fotbalu v Litomyšli, kteréžto období doposud souhrnně publikováno nebylo, a fotografie pořízené na litomyšlském hřišti i okolních stadionech v uplynulé dekádě.

Do sestřihů utkání jsme zařadili např. zápas v Třemošnici, který jsme otočili z 0:2 na 3:2, debakly Holic a Luže, které jsme smetli 6:1 a 5:1, výhru 4:0 v Dolním Újezdě i s Českou Třebovou, kterou završil nádhernou střelou David Blajda, výhru 4:3 v Letohradu a střelecký koncert Honzy Štoudka, který 5 góly sestřelil Třemošnici.

Na několika zápasech byla regionální televize CMS TV a tak díky tomu máme reportáže např. ze zápasu s Chocní v roce 2012 a s Poličkou v roce 2015, z derby se Svitavami v letech 2014 a 2019, z utkání s Dobříkovem v roce 2016, z nevydařeného derby našeho béčka s Janovem a z turnaje v malé kopané k výročí 110 let fotbalu.

Vítaným bonusem jsou naši hráči na TV Nova, střelci Marek Černý a Jan Štoudek zaujali v rubrice Borec na konec.

Ve fotogalerii můžete vidět nejen týmové fotky mládežnických týmů, áčka i béčka, ale též momentky ze jejich zápasů. Příjemnou vzpomínkou na dobu minulou jsou fotky z předchozích oslav 100 let či z výstavby umělky.

V almanachu je kompletní přehled zápasů A mužstva, výsledky a střelci branek. Jednotlivé sezóny jsou doplněny o komentáře trenérů, nechybí ani zmínky o úspěších našich žáků a starší přípravky, o vzestupech i pádech dorostu či B týmu. Během 10 let se toho u A mužstva událo opravdu hodně - vystřídalo se několik trenérů (např. Schejbal, Valta, Jandáček, Švec, Pražák), v kádru se objevili zajímaví hráči s ligovou minulostí (Aleš Bednář, Ivo Svoboda), vydařila se nám sezóna 18/19, kdy jsme obsadili 4. místo, když jsme po snovém podzimu dokonce přezimovali na první příčce. Do seznamu střelců branek A mužstva se dostalo 54 jmen, mj. Zbyněk Drahoš, Břetislav Bican, Daniel Krejbych, Patrik Bureš, Alexandre Abid, Ondřej Vaníček, Ivo Holec, Martin Košín, Ondřej Židek, Petr Pavlák a další. Víte kdo dal gólů nejvíc?

2020


AKCE KE 110. VÝROČÍ KLUBU PROZATÍM ODLOŽENY NA DOBU NEURČITOU!

S lítostí vám musíme sdělit, že stejně jako Den fotbalu se letos neuskuteční ani Fotbalový ples a Vánoční halový turnaj. Důvodů je několik, které jsou spojeny s opatřeními ohledně COVID-19. Zatím počítáme s tím, že některé akce by se mohly uskutečnit příští rok. Doufáme, že v roce 2021 už takové problémy nebudeme muset řešit a oslavíme všichni společně fotbal v Litomyšli bez jakýchkoli omezení. O dalším průběhu všech akcí spojené s oslavou 110 let vás budeme informovat.