Litomyšl - Přelouč 6:2

01.06.2024

(POLOČAS 4:0)

GÓLY: 34' 82' Grus, 43' 44' Bálský, 14' Faltys, 53' Perepelytsia - 60' 84' Čapek

SESTAVA:
Stanislav Kiktenko - Jan Holec, Matyáš Grus, Lukáš Vomáčka, Viktor Huška - Vladislav Perepelytsia (82' Vojtěch Loskot), Pavel Bálský, Sebastian Šalda, Marek Halamka (57' Kryštof Macek) - Jáchym Faltys (76' Vojtěch Kovář), Martin Klusoň (74' Daniel Čermák)

TRENÉR FRANTIŠEK JANDÁČEK:
Poslední domácí zápas této sezóny jsme sehráli za hezkého počasí na velmi dobře připraveném trávníku. Už v kabině bylo cítit to, že tým chce odčinit nepovedený zápas v Letohradě. Nejsem zvyklý chválit jednotlivce, ale tentokrát to musím udělat, celý tým svým příkladným výkonem táhl kapitán Pavel Bálský.

Ve 14. min potrestal hostující obranu svým zakončením Faltys, 1:0. Poté jsme měli sérii šancí, ale vše zmařil hostující brankář Poříz, mimochodem jeho otec byl brankář velmi dobrý. Ve 34. min přidal druhý gól do hostující svatyně hlavou po rohu Grus, 2:0. Ve 43. mi podcenil zakončení Bálského hostující brankář a bylo to 3:0. A to ještě nebyl konec, ve 44. min. faulovali hosté ve vápně Faltyse a Bálského zakončení z pokutového kopu znamenalo vedení 4:0. To nevydržel nervově hostující kapitán a nechal se vystřídat.

V 53. min po nejhezčí akci zápasu náš Láďa Perypelytsia si udělal ze dvou hostujících obránců slalomové tyče a bravurně zakončil, 5:0. V 60. min nám utekl hostující hráč a zakončil přesně, 5:1. V 60. min přidal další hřebíček do hostující branky hlavou po rohu Grus, 6:1. Následovalo naše střídání, kdy hřiště opustili 3 hráči a samozřejmě na kvalitě hry se to projevilo. V 82. min snížili hosté tím samým hráčem a tím samým zakončením na konečných 6:2.

Jsem rád, že tým svým výkonem dal zapomenout na nepovedený zápas v Letohradě a ukázal přítomným divákům, že dorostenecký fotbal v Litomyšli má budoucnost. Poslední dva zápasy sehrajeme na venkovních hřištích na Vysočině, nejprve na horké půdě v Prosetíně a pak ve fotbalové aréně v Hlinsku.

Děkuji týmu a samozřejmě divákům za letošní jejich přízeň, kterou nám v domácích zápasech projevovali.