1. turnaj Krajské soutěže pardubického kraje

Branky: Hošek Marián, Tměj Adam, Pospíšil Tobiáš, Tobek Michal

Litomyšl - Žamberk 2:7 (1:1)

Branky: Křivka Daniel, Weissar Filip

Litomyšl - Horní Jelení 0:9 (0:2)

První turnaj podzimní části krajské soutěže jsme po půlroční vynucené pauze odehráli na hřišti Horního Jelení.

K úvodnímu utkání jsme nastoupili proti týmu Přelouče. Zápas pro nás nemohl začít lépe a hned první naší střelou jsme se ujali vedení. Bohužel od tohoto momentu jsme se předháněli v neproměňování šancí a soupeř nás trestal, když téměř každé jeho zakončení skončilo gólem v naší síti. V poločase tak náš tým prohrával 2:4. Ve druhém dějství jsme Přelouč uzamkli na jejich polovině, ale i přes vytrvalý tlak se nám nepodařilo víc, než snížit na rozdíl jednoho gólu. Celé utkání tak skončilo těsnou prohrou 4:5.

Kdybychom v zápase proměnili alespoň třetinu svých 100% šancí, výsledek utkání by musel vyznít v náš prospěch. A právě na proměňování šancí se budeme muset v tréninku zaměřit.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř ze Žamberku. První poločas byl herně i výsledkově vyrovnaný (1:1), což se nedá říci o poločasu druhém. V něm nás hráči Žamberku jednoznačně přehrávali a na hřišti jasně dominovali. Závěrečný hvizd tak byl pro nás spíše vysvobozením. Utkání nakonec skončilo jasnou výhru soupeře v poměru 2:7.

Zápas proti domácímu týmu se pro nás již od úvodních minut nevyvíjel dobře a než se naši hráči stačili na hřišti rozkoukat, inkasovali jsme dva góly. Po té se naše hra zlepšila a do poločasového hvizdu (0:2) jsme soupeři již nedovolili navýšit zápasové skóre. Druhá půle byla z naší strany utrpením a moc fotbalu jsme v ní nepředvedli. V utkání jsme nakonec padli vysoko 9:0.

Druhé půle zápasů se silnými soupeři nám potvrdily, že některým hráčům chybí především fyzička. Byl to náš první turnaj, který nám ukázal, co bychom na naši hře mohli zlepšit. A je toho opravdu hodně, takže vzhůru do trénování.

Naše sestava: Samuel Čermák, Filip Doležel, Marian Hošek (1), Vít Pavliš, Tobiáš Pospíšil (1), Adam Tměj (brankář) (1), Filip Weissar (1), Filip Jadrný, Daniel Křivka (1), Vilém Pecháček, Michal Tobek (1)

Čísla v závorce udávají počet vstřelených branek ve všech zápasech.