6. turnaj Krajské soutěže Pardubického kraje

11.10.2020

Litomyšl - Třemošnice - 1:3 (1:1)

Branky: Matyáš Fišmon

Litomyšl - Dolní Újezd - 9:1 (5:0)

Branky: Samuel Čermák, Matyáš Fišmon, Kryštof Kopecký, Daniel Křivka - 3x, Tobiáš Pospíšil - 3x

Litomyšl - Moravany/Dašice - 1:6 (1:3)

Branky: Adam Tměj

V neděli jsme letos již po druhé hostili na domácím hřišti v pořadí šestý turnaj krajské soutěže přípravek.

Prvním soupeřem nám byl tým Třemošnice. Po prvním vyrovnaném poločase (1:1) nám soupeř v poločase druhém odskočil o dvě branky a dvougólovým rozdílem skončil i celý zápas. Utkání by možná lépe slušela remíza, ale některé naše slibné akce jsme nedokázali přetavit v kýžený gól.

Ve druhém zápase nás čekalo derby s Dolním Újezdem. Do utkání jsme vstoupili aktivně a brzy jsme se ujali vedení. Postupně jsme svůj náskok navyšovali až na poločasových 5:0. Do závěrečného hvizdu jsme konto soupeře zatížili ještě čtyřmi góly až na konečných 9:1, což je zatím naše nejvyšší výhra v soutěži.

Do třetího utkání se souklubím Moravan a Dašic jsme opět nevstoupili špatně a po pěkné kombinační akci v úvodu zápasu jsme se ujali vedení. Bohužel jsme pak v obraně udělali několik chyb a dovolili tak soupeři převzít vedení. Postupem času začali hráči Moravan/Dašic přebírat otěže zápasu a celé utkaní ovládli v poměru 1:6 (1:3). Výsledek vypadá na první pohled vcelku jednoznačně, ale po celou dobu utkání jsme byly soupeři více než vyrovnaným protivníkem.

V každém zápase jsme do brány nasadili jiného brankáře, což by se v této kategorii mělo stát pravidlem. Kluci mají být ve svém věku schopni odehrát utkání na jakémkoli postu. Tuto variabilnost pak ocení po přestupu do mladších žáků.

I přes dvě prohry hodnotíme turnaj jako povedený a s předvedenou hrou a nasazením můžeme být spokojeni. Škoda jen, že s ohledem na covidovou situaci byl turnaj v Litomyšli možná na dlouhou dobu ten poslední.

Naše sestava: Samuel Čermák (1), Matyáš Fišmon (2), Kryštof Kopecký (1), Dan Křivka (3), Vít Pavliš, Tobiáš Pospíšil (3), Adam Tměj (1), Filip Weissar, Filip Jadrný, Vilém Pecháček,

Čísla v závorce udávají počet vstřelených branek ve všech zápasech.